VáNoční přebor oddílu TJ Lokomotiva Teplice

18 Pro

Poslední a rozhodující závod letošního ročníku SOS uspořádaly Kovářovi z TJ Lokomotiva Teplice dne … tedy vlastně v noci 18.12.2022. Jednalo se o tradiční klubovou akci pořádanou vždy před vánoci o nejlepšího závodníka oddílu avšak s účastí běžců z dalších klubů. Zatímco teploty k závodníkům příliš milé nebyly a pohybovaly se hluboko pod bodem mrazu, promrzlý povrch usnadňoval běh a sníh s měsíčním svitem prosvětloval jinak temný les.

Závodníci vybaveni čelovkami a teplým oblečením vyráželi v tříminutových intervalech na Oprámu u Varvažova. Stavitelkou tří různých tratí byla Lenka Kovářová. Na dlouhé trati 4,2 km museli běžci posbírat 12 kontrol, na střední 2,4 km dlouhé trati to bylo 7 kontrol. O jednu kontrolu méně čekalo na 1,8 km krátké trati. Běželo se na mapě Oprám 2022, v měřítku 1 : 7 500 se spoustou terénních detailů v okolí bývalého zatopeného lomu.

Foto: Michal Žejdlík

Téměř čtyři desítky závodníků se nezalekly tmy a ani je neodradila zima a mohly si užít noční bloudění. Nejvíce se jich postavilo na dlouhou trať 19 můžu a 6 žen. Vítězem se stal Jakub Bílý (DOK) s pekelně rychlým časem 31:30 min. a potvrdil tak i své celkové vítězství v celé sérii, které měl jisté už před tímto závodem. Druhý skončil Martin Klein (37:37 min., LTP) a třetí Jiří Macek (40:16 min., LIT), a díky získaným bodům se posunul na konečné druhé místo. Z žen se nejlépe s tratí poprala Ája Dlabajová s časem 51:42 min., druhá skončila Rose Riby (63:33 min., LTP) následovaná Kateřinou Riby (69:46 min, LTP).

Střední trať absolvovalo pouze 6 mužů, z nichž si nejlépe vedl Václav Jelínek (29:10 min.) následovaný Janem Šaškem (29:41 min., LTP) a Milošem Eiseltem (33:51 min., LTP). Tři ženy vyrazily na krátkou trať a o pořadí se podělily takto: 1. Jiřina Jelínková (22:08 min.), 2. Anna Jelínková (27:13 min.), 3. Milada Hosková (70:50 min.). Ze 4 mužů na krátké trati si nejlépe vedl Přemek Pavlík 34:32 min. následovaný Karlem Hulhou (42:25 min.).

U ohně. (foto: Michal Žejdlík)

Na trati naštěstí nikdo neumrzl a všichni šťastně dorazili do cíle, i když někteří nemohli být kvůli vynechaným kontrolám hodnoceni. V cíli byly připraveny buřty a především příjemné teplo z ohně. Navíc tři nejlepší z každé kategorie obdrželi drobné věcné ceny. Děkujeme Kovářovým za vydařený závod a těšíme za rok opět na viděnou.