Individuální závod na Salesiovce

24 Lis

Poslední letošní závod v rámci SOS proběhl na Salesiově výšině u Oseka. Vládní nařízení proti koronaviru orientačním běžcům vůbec nepřejí. Mnohé závody byly zrušeny. Situace si tedy vyžádala nový přístup, tak aby se omezil kontakt závodníků. Martin Klein, pořadatel předchozího spritového závodu v Třebívlicích, si tentokrát připravil lesní závod časy odpovídající prodloužené krátké trati. S nařízením vlády se vypořádal uspořádáním individuálního závodu, kdy si každý závodník sám stáhnul z internetu mapu, vytisknul si ji a poté individuálně absolvoval vybranou trať. Svůj dosažený čas každý mohl zaslat na webové stránky. Připraveny byly celkem 3 tratě pro 4 kategorie. Běželo se na aktuální mapě Salesiova výšina 2020 v měřítku 1 : 10 000, e = 5 m.

Podzimní romance

Proběhnout si trať a zúčastnit se závodu bylo možné od 20. listopadu až do 20. prosince 2020, přičemž termín byl dodatečně prodloužen až do Silvestra 2020. Bojovat o celkové lepší umístění v rámci SOS tak bylo možné až do posledního dne roku. Kolik závodníků se nakonec postavilo na start a výzvu absolvovalo, nezjistíme, neboť někteří své výsledky na webové stránky nevložili, což je škoda. Všem 23, kteří tak učinili, děkujeme a gratulujeme k dokončení závodu.

Na nejpočetněji obsazené dlouhé trati s 16 kontrolami a délkou 5,7 km zvítězil Štěpán Růžička (LTP) s časem 59:24 min. těsně následovaný týmovým kolegou Michalem Žejdlíkem (1:00:19) a litvínovským Jiřím Mackem (1:04:32). Dlouhou ženskou trať se shodnými parametry jako mužská opanovala Zuzana Kožinová (PGP, čas 1:03:32) se ztrátou pouhých 4 minut na nejlepšího muže. Zbývající dvě medailové pozice obsadili domácí závodnice LTP Lenka Kovářová (1:09:38) a Martina Matějková (2:00:00).

Kdo dobře hledal, nalezl některou z těchto kontrol

Střední trať s 11 kontrolami a délkou 3,6 km nejlépe zvládnul Ladislav Hovorka (LDC) v čase 49:57 min. Za zády tak nechal Elišku Žejdlíkovou (LTP, 51:18) a Simonu Burdovou (LDC, 51:48). Z krátké trati jsou známy pouze dva výsledky sourozenců Brotánkových (oba ROU) – Jan byl tentokrát rychlejší než sestra Klára.

Poslední závod roku 2020 a zároveň prvního ročníku SOS je za námi. Do nového roku nám nezbývá nic jiného než si popřát lepší epidemickou situaci a ničím nerušené závodění.