Ústecký city race

9 Bře

I když se v sobotu 9.3.2023 běželo na sprintové mapě vzdálenost sprintu vůbec neodpovídala. Jan a Matěj Hnízdilovi z USK Slavia Ústí nad Labem závodníky pěkně protáhli po centru Ústí nad Labem. Dlouhá trať s reálnou vzdáleností 11 km budila respekt (7,5 km, 160 m, 33 kontrol), ale zároveň byla velmi rychlá. Kratší trať byla poloviční s 5,5 km (4,3 km, 90 m, 23 kontrol). Závod byl součástí dvouzávodu City race v Ústí nad Labem a Liberci, přičemž celkový vítěz získal startovné na etapový závod Labské pískovce 2024.

Mapový start se shromaždištěm a startem v pozadí. (Foto. M.Duda)

Běželo se na mapě Klíše 1:4000 s výměnou mapy Vladimír 1:2500. Počasí závodníkům přálo – teplota kolem 8 stupňů, bezvětří, zataženo, sucho. Start byl intervalový podle příchodu od 10:00 hod. v areálu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Zde byl také cíl. Kontroly byly nastaveny v bezkontaktním režimu, což přispívalo k rychlosti, což předvedl s časem 47:22 min. nejrychlejší závodník Martin Melišík (KOB Tretra Praha). Tomáš Kolařík se ztrátou 1:20 min. skončil druhý a třetí nejrychlejší čas zaběhl Josef Zátka (VSK Přírodní vědy Praha). I ženy na dlouhé trati byly rychlé. Vítězkou se stala Majda Kubecová (STB) s časem 61:59 min. S minutovým odstupem doběhla Anna Kožinová (PGP). Třetí místo připadlo Lee Martanové (TUR). Na krátké trati dominoval Michal Žejdlík (LTP) s časem 37:47 min. Ondřej Baco (LDC) a Antonín Šindelka (DLP) ztráceli kolem 5 minut. Michaela Macharová (BOR) s časem 47:23 min. byla nejrychlejší ženou na krátké trati. Kateřina Patková (BOR) a Blanka Bazinková (ROU) ji následovaly.

Dlouhá trať zlákala na start 62 účastníků – z toho 48 mužů a 14 žen. Krátkou trať absolvovalo 43 běžců – z toho 23 mužů a 20 žen. Celkově se zúčastnilo závodu 105 běžců. Tratě nabízely volby postupů a bylo potřeba pozornost věnovat popisům kontrol. K atraktivitě přispívalo zajímavé prostředí (kampus, parky, víceúrovňové struktury, centrum města, …) a také rychlost celé tratě. Pořadatelům děkujeme za krásný a zajímavý závod a těšíme příště na viděnou.

V dalším závodě SOS nás přivítá TJ Lokomotiva Teplice v Proboštově 23.3.2024 v rámci tradiční akce Běháme s mapou a buzolou I. – a určitě to bude stát za to.