Severní Terasa

5 Bře

Klub orientačního běhu v Ústí nad Labem na odpoledne ve čtvrtek 5.3.2020 pozval nadšence orientačního běhu na Severní Terasu a připravil si pro ně dvě rychlé a zajímavé tratě. Počasí bylo příjemné a běžcům přálo – bez deště a větru, sucho, teplota kolem 7 stupňů.

Organizátorem a stavitelem tratí byl Jakub Bílý a účastníky na obou tratích důkladně seznámil s prostředím Severní Terasy. Na kratší trať (2 km) se postavilo 8 závodníků, na tu delší (4 km) se jich vydalo 30. V obou případech šlo o rychlý městský sprint, kde nejčastější překážkou byly panelové domy, jejichž obíháním se delší trať prodloužila o cca další 1,5 km.

Odběh od kontroly č. 3

Menší komplikace prvním závodníkům způsobila ztráta 9. kontroly, kdy ji pravděpodobně odstranil pracovník technických služeb při úklidu sídliště. Během závodu byla nahrazena novou. Závodníky na dlouhé trati pak potrápila ještě 17. kontrola, která se nacházela na dětském hřišti, které po startu závodu provozovatel uzamknul. Zatímco někteří marně obíhali všechny tři vstupy na dětské hřiště, jiní se nenechali zastavit uzamčenými vrátky a kontrolu po překonání překonatelného plotu orazili. Obě možnosti pořadatel uznal.

Tady má ta kontrola přeci být … Menší komplikace na 9. kontrole

Na krátké trati přední místa obsadili domácí závodníci KOBULu Ondřej Jareš s časem 15:52 min. a Filip Čížek (25:20) následovanými Jakubem Hellerem (ROU, 28:34). Na dlouhé trati to byl mnohem vyrovnanější souboj. Vítězství s časem 27:26 min připadlo Martinu Kleinovi (LTP), o pouhých 18 vteřin za ním doběhla Ema Černá (ROU, 27:44). Pod půl hodiny se ještě dostala i Lucie Krejčová (ROU, 29:41) na třetím místě. Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast. Poděkování patří i Jakubu Bílému za vydařený závod a příjemné proběhnutí.

3.Jakub Heller0:19:000:47:340:28:34

Další již třetí závod zahrnutý do Severní orienťácké série (SOS) pro nás opět připraví KOBUL v rámci svého závodu Kufrování s KOBULem dne 28.03.2020. Bližší informace budou  na ORISu a o-serie.cz