Rumburská Lilie 21/2

19 Pro

Na zlatou neděli nelenilo 52 sportovních nadšenců a sešli se po 14 dnech opět v Lipové u Šluknova, kde si Tomáš Babický z Rumburku připravil poslední letošní závod zařazený do SOS. Běželo se na mapě Žlutavka v měřítku 1:4 000 v orientačně nepříliš náročném terénu.

Hlavu běžcům více motal výběr správného pořadí nepovinných, ale bodově zvýhodněných postupů. Někteří tuto starost hodili za hlavu a pouze sesbírali kontroly, jak jim přišly pod ruku – ve výsledku to znamenalo 21 bodů za 21 kontrol, což však stačilo pouze na umístění v poslední čtvrtině závodního pole. Kdo chtěl dopadnout lépe, musel absolvovat některý z nabízených postupů. A čím více, tím lépe. Na vítězství bylo nutností nejen sesbírat všechny kontroly s bodovanými postupy, ale ještě navíc být i pekelně rychlý.

Plný počet 44 bodů získali 4 běžci a tak rozhodoval čas. A to dokonce vteřiny, neboť první tři skončili v rozmezí 15 sekund. Při takto malých rozdílech nerozhoduje jen běžecké a orientační umění, ale i štěstí a toho měl nejvíce Dan Pavlovec (BOR, 39:44 min.). Druhý o pouhou 1 sekundu skončil Jan Pavlovec (BOR, 40:00 min.) a třetí místo připadlo Jakubu Bílému (DOK, 40:01 min.).

Muži i ženy měli shodné podmínky a tak nejlepší žena Barbora Lamačová (BOR, 37 bodů, 57:40 min.) skončila v celkovém pořadí 12. Druhou ženou se stala Saša Vaňková (LDC, 33 b., 53:45 min.) a třetí Andrea Rejholcová (BOR, 30 b., 45:31 min.).

Teploty kolem 3 °C a drobný déšť nemohly běžcům zkazit dobrý pocit z příjemného předvánočního proběhnutí. V cíli byli odměněni cukrovím a buřty opečenými nad ohněm. Poslední závod letošní sezóny je za námi a tak nezbývá než do nového ročníku SOS popřát hodně štěstí, zdraví a výsledkových úspěchů. Krásné vánoční svátky.