Rumburská Lilie 21/1

5 Pro

První z dvojice nejsevernější letošních závodů SOS naplánoval Tomáš Babický na neděli 5. prosince. Závodníky pozval do Lipové u Šluknova do prostoru, kde se konala loni Rumburská Lilie. Bylo možno volit ze dvou tratí. Pro děti byla nachystána krátká trať DH12 s pevným pořadím kontrol (2 km, 20 m, 6 kontrol), ostatní to pak měli o poznání složitější, neboť ty čekal scorelauf s bonifikovanými postupy a délkou trati 11,5 km, 150 m převýšením a 26 kontrolami. Zároveň se museli vejít do časového limitu 80 minut, jinak jim hrozila bodová srážka.

I přes chladné počasí do lesa vyrazilo 54 běžců. Nejlépe si vedl už tradičně Jakub Bílý (DOK), který získal 36 bodů, o 5 bodů méně nasbíral druhý David Nehasil (BOR) a o další bod méně měl třetí Lars Fremder (OLT Wehrsdorf). Nejlepší žena Barbora Lamačová (BOR) získala 27 bodů, druhá Barbora Štemberová (TJN) 24 bodů a třetí skončila s 22 body Marie Hovorková (LDC).

Nepříliš vlídné počasí nejmenší závodníky odradilo a tak trať HD12 nikdo neabsolvoval. Po sportovním výkonů čekalo na prokřehlé závodníky v cíli nejen teplé občerstvení, ale i oheň, u kterého se mohli ohřát a opéct dokonce buřty.

Za 14 dní čeká na orientační běžce na stejném místě další ze závodů SOS a bude to opět stát za to.