Běháme s mapou a buzolou II.

5 Lis

První listopadový víkend nenechal orientační běžce zahálet a připravil si pro ně hned dva závody zařazené do Severní orienťacké série. V sobotu sportovci zamířili do Střelné, kde je přivítali pořadatelé TJ Lokomotiva Teplice se svým tradičním závodem pro širokou veřejnou Běháme s mapou a buzolou II.

I když cestou do Střelné byla mlha a objevil se i déšť, na místě závodu bylo polojasno i když trochu chladno, což však při samotném závodu nebylo na škodu. První závodníci vyrazili na trať s pevným pořadím kontrol v 10:00 hod. následováni v pravidelných intervalech dalšími.

Připraveny byly tři tratě pro muže, tři tratě pro ženy a jedna fáborková pro nejmenší (HDR). Běželo se na aktualizované mapě Vlčí kámen, 1:10 000, ekv. 5 m. Terén odpovídal úpatí Krušných hor, takže o výškové metry nebyla nouze, proti závodníkům byla i vlhkost, díky které to místy klouzalo. Naopak do karet jim nahrávali stromy, které shodily své listí a zlepšily tak viditelnost.

Ve startovním koridoru. (Foto: M. Žejdlík)

Mužské i ženské tratě byly shodné. Na dlouhou trať s délkou 6,1 km se postavilo 5 žen a 20 mužů, aby posbírali 17 kontrol. Nejlépe si s tímto úkolem poradil Jakub Bílý (DOK), na což mu stačilo pouhých 47:43 min. Sára Lošťáková jako nejrychlejší z žen stejnou trať zdolala za 65:17 min. Střední trať s délkou 4,45 km a 14 kontrolami přilákala 18 žen a 10 mužů. Zde ukázaly ženy svou sílu a nejrychleji střední trať zaběhla Ela Lošťáková (PGP) s časem 44:43 o necelou minutu před druhou Ivanou Lošťákovou (PGP). Nejrychlejší muž Jan Šašek (LTP) zaostal za vítězkou o 9 minut s časem 53:44 min.

Pro zdolání krátké trati bylo třeba zdolat minimálně 2,5 km a nalézt 10 kontrol. S tímto se nejlépe z 19 hochů vypořádal Bronislav Pavlík (LIT) v čase 38:52 min., a z 16 startujících děvčat Adéla Kučerková (STB) v čase 41:34 min. Celkem 17 malých odvážlivců se postavilo na fáborkovou trať s délkou 2,7 km a 10 kontrolami. Nejkratší čas na trati strávila Michaela Hamsová s časem 30:11 min. Celkem se perfektně připravené akce zúčastnilo 105 běžců.

A na stupních vítězů. Vítězky kategorie D krátká. (Foto: M. Duda)

V cíli na závodníky čekalo občerstvení v podobě oplatky a pití, což mnohým po jejich výkonů přišlo k chuti. Tři nejlepší v jednotlivých kategoriích byli odměněni drobnými věcnými cenami. Na všechny účastníky dětské kategorie čekala v cíli sladká odměna. Pořadatelům děkujeme za velmi příjemné proběhnutí a již se těšíme na jejich další závod.