Běháme s mapou a buzolou II.

7 Lis

Nebyli to kamzíci ani žádní klokani, kdo v neděli 7. listopadu skákal po lese u nádraží na Moldavě, ale orientační běžci, kteří překonávali místní potůčky, kterých v lese bylo více než samotných kontrol. Ani chladné listopadové počasí neodradilo 73 nadšenců připravených poprat se s nástrahami krušnohorského lesa a záludnostmi, které si připravili pořadatelé Martin Klein a Eliška Žejdlíková.

Na výběr byly 3 tratě (4 kategorie) – dlouhá muži a ženy (4,6 km, 115 m převýšení, 14 kontrol), střední (3,1 km, 55 m, 10 kontrol) a krátká (1,5 km, 45 m). I když se běželo v horách převýšení bylo příjemné. To s počasím to běžci měli náročnější. Zatímco na trať vybíhali ještě za docela obstojného počasí, tak během závodu začalo mrholit a přes husté mrholení až k dešti, které doprovázel závodníky do cíle.

Kapky štěstí padaly pro Jakuba Bílého (DOK), který si doběhl pro vítězství na dlouhé trati s časem 36:45 min. Druhý skončil Jiří Macek (LIT, 40:40 min.), třetí Jiří Ptáček (SRK, 43:23 min.). Mezi ženami kralovala Sára Lošťáková (PGP, 48:33 min.), následována Lenkou Kovářovou (LTP, 56:56 min.) a Martinou Pavlovou (LTP, 59:08 min.). Střední trať patřila ženám – první místo obsadila Marie Hovorková (LDC, 35:44 min.) druhé Ela Lošťáková (PGP, 39:13), třetí skončil nejrychlejší muž na této trati Tomáš Kunc (LLI, 40:04 min.). Z vítězství na krátké trati se radoval Jan Špalek (17:09 min.), za kterým těsně skončila Markéta Sedlecká (17:16 min.) a s menším odstupem Lukáš Sedlecký (19:33 min.).

Závod, ze kterého nikdo, snad jen kromě pořadatelů, kteří byli schováni pod připraveným stanem, nevyvázl suchý, se účastníkům velmi líbil a užili si jej. Děkujeme teplickým pořadatelům za krásný závod a těšíme se na další jejich akci.

Další ze závodů v rámci SOS je připraven na 5.12.2021, kdy nás pozve ZOOB Rumburk do Lipové na akci Rumburská Lilie 21/1. A nezůstane u jedné akce, ale hned o 14 dní později naváže na ní na stejném místě Rumburská Lilie 21/2.