Běháme s mapou a buzolou I.

25 Bře

Prvním závodem Běháme s mapou a buzolou I. jsme vstoupili do již čtvrtého ročníku ročníku SOS. Jedná se o tradiční závod pořádaný TJ Lokomotiva Teplice pro orienťáky i širokou veřejnost. Tentokrát nás tepličtí pozvali netradičně a zároveň historicky na první záhraniční závod v rámci SOS do lesů mezi německým Rehefeldem a Altenbergem.

Ještě před startem byly nejlepším závodníkům loňského ročníku SOS předány poháry a ceny. Již potřetí s plným počtem bodů zvítězil Jakub Bílý (DOK), druhé místo z loňského roku obhájil Jiří Macek (LIT) a na třetím místě skončil Jakub Šašek (LTP). Nejlepší ženou pro rok 2022 se stala Viktoria Portz (LDC).

Nejlepší běžci roku 2022 (Foto: M.Žejdlík)

Běželo se na mapě Altenberg 1 : 10 000, ekv. 5 m. Na trati byly klasické lampiony s ražením na čipy, výjimečně do průkazky. Startovalo se dle intervalové startovní listiny. Kontroly bylo třeba absolvovat v povinném pořadí.

Na shromaždišti byly ještě pozůstatky sněhu, na trati samotné měli běžci větší problémy s blátem a v lese místy s větvemi po těžbě. Terén, i presto že se běželo v horách, byl spíše rovinatý a na běh přijemný. Počasí bylo proměnlivé a tak si závodníci užili kromě drobných přeháněk I troche sluníčka. Připraveno bylo šest tratí – tři mužské a tři ženské.

Na startu … trochu bláta, trochu vody, hodně zábavy (Foto: M.Žejdlík)

Nejkratší trať shodná pro muže i ženy měřila 1,4 km a k jejímu zdárnému zakončení bylo potřeba najít 5 kontrol. To se nejlépe povedlo Františku Nehasilovi s časem 14:25 min. a Anně Nehasilové s časem 18:27 min. Střední trať pro ženy měřila 3,9 km a skrývala 10 kontrol. S jejími nástrahami si nejlépe poradila Věra Slezáčková (KAS) v čase 59:20 min. Z mužů na střední trati 4,2 km dlouhé a osázené 12 kontrolami zvítěžil Pavel Kurfürst (FSP) v čase 46:00 min. Na dlouhé trati si vedla nejlépe Rose Riby (DOK), která všech 12 kontrol na trati dlouhé 4,9 km našla za 58:57 min. Dlouhá mužská trať nejlépe sedla Jakubu Bílému, který 6,3 km a 14 kontrol nalezl v čase 49:45 min.

Celkově se vydařené akce zúčastnilo 53 závodníků, pro které bylo v cíli připraveno malé občerstvení. V cíli si běžci akci pochvalovali. Gábině Kamírové, která si celou akci perfektně připravila, děkujeme a budeme se těšit příště.