Běháme s mapou a buzolou I.

31 Kvě

Po delší odmlce způsobené koronavirovými omezeními se orientační nadšenci sešli u Oseckého rybníka, kam je pozval Jan Eiselt s týmem TJ Lokomotiva Teplice na tradiční akci Běháme s mapou a buzolou I. Letos poprvé zařazenou i do Severní orienťácké série (SOS).

Shromaždiště bylo v lese, jižně od Oseckého rybníku. Závodníci tak byli ušetřeni úvodního běhu a doběhu podél rybníku. Počasí bylo vlídné, teplota asi 15 stupňů, pár kapek spadlo až po skončení závodu.

Běželo se na mapě Salesiova výšina. Ta prošla na podzim minulého roku revizí a převedením do nového mapového klíče. Pro lepší čitelnost byla v měřítku 1 : 7 500.

Na start se postavilo 138 závodníků. Tím byl o 9 startujících překonán rekord z roku 2016 (stejná akce na stejné mapě). Z domácího oddílu bylo 33 závodníků. Větší počet závodníků dorazil z Děčína, Ústí nad Labem, Roudnice nad Labem a Litoměřic. K tomu jednotlivci z jiných oddílů.

Rekordní návštěva na Běháme s mapou a buzolou. Závodníků byl plný les.

Soutěžilo se v sedmi kategoriích na pěti tratích. Tratě byly velmi povedené. Vedle „kamenných“ kontrol bylo i dost kontrol u terénních tvarů – kupky, prohlubně, plošinky, … Neběhalo se jen v nejnáročnějším prostoru u Salesiovy výšiny. Zavítali jsme také do dalších částí lesa, které se jen tváří jako jednoduché. Všichni závodníci na střední a dlouhé trati běželi s čipem.

Předzávodní porada a soustředění v podání závodníků SKOB Roudnice nad Labem. Bohužel na žádné z medailových míst to tentokrát nestačilo.

V nejpočetnější kategorii Muži dlouhá, na kterou se vydalo i několik odvážných děvčat a nutno uznat že si nevedly vůbec špatně, zvítězil s přehledem Jakub Bílý (DOK). Druhý byl Jiří Macek (LIT) a třetí domácí Michal Žejdlík. Na ženské dlouhé trati zvítězila domácí Lenka Kovářová. Na stupně vítězů ji doprovodily Sára Lošťáková a Ivana Lošťáková (obě PGP). Vítězství na středních tratích také zůstalo doma: Eliška Žejdlíková a Vojta Šimek. Na krátké trati zvítězili Jana Kubecová (KUL) a František Nehasil (LDC).

Teplickým pořadatelům patří velké poděkování za vydařený závod, který účastníkům prověřil získanou kondici během nucené závodní přestávky. Již nyní se můžeme těšit na další z akcí Běháme s mapou a buzolou, který se uskuteční 7. listopadu.